wino, wino białe, wino czerwone

Czeskie je dobre!

W poszukiwaniu wewnętrznego spokoju i harmonii oraz nowych win redakcja przywinie.pl udała się na zasłużony urlop do jednego z polskich górskich kurortów:). Na miejscu okazało się że w licznych sklepach oferujących wino tudzież inne alkohole  generalnie nie ma z czego wybierać bo wszędzie nieśmiertelne Carlo Rossi i jemu podobne napitki.  Jakież było zdziwienie kiedy odkryliśmy w barze hotelowym wspaniały wachlarz win morawskich i to w cenach nie odbiegających zbytnio od cen sklepowych. Skupiliśmy się na producencie o nazwie Vinne Sklepy Lechovice. Mieliśmy już do czynienia  winamy od tego winiarza za sprawą Dni Wina w Jaśle w 2009 roku ale  o ile dobrze pamiętam wina te nam umknęły wobec ogromnego arsenału wyśmienitych tokaji które wypełniły bagażnik samochodu. Teraz wracamy trochę przypadkowo ale jakże przyjemnie.

Wino : Białe Półwytrawne

Kraj: Czechy – Morawy

Nazwa: Tramin Cerveny 2009

Szczep: Gewurztraminer

Cena: 28 zł (hotel)

Producent: Vinne Sklepy Lechovice

Kolor: Delikatny złoto-żółty

Zapach: Przyjemne nuty owocowe , dominuje jabłko, oraz herbata z miodem

Smak:  Wino w smaku jest bardzo przyjemne chociaż ma wyraźny posmak cukru resztkowego to nie jest on przytłaczający i nie przeszkadza.  Wino aksamitne, mineralne, młode, żywe a zarazem delikatne i wspaniałe. Takiego wina bym sobie życzył od polskich winiarzy. Trochę w stylu węgierskim,  smak w stronę Furminta. Środkowy Europejczyk pełną gębą.

Wino: Czerwone wytrawne

Nazwa: Frankovka 2007 Late Harvest

Kraj: Czechy – Morawy

Szczep: Frankovka

Cena: 32zł ( hotel)

Producent: Vinne Sklepy Lechovice

Kolor: Jasny wiśniowy  jakby rozrzedzony wodą – producent podaję (o ile  rozumiem po czesku) że wina ma klasyczną fioletowo – czerwona barwę ale raczej fantazjuje:)

Zapach: Zapach leśnych owoców – jeżyn, ale raczej słaby

Smak: Wina z wyróżnikiem późnego zbioru zawsze dają gwarancję że będą o wiele bardziej przyjazne. Nie inaczej jest tym razem. Smak jest harmonijny dobrze wyważony ale z wyczuwalnym cukrem. Wino w smaku rześkie,  żywe i owocowe  co jest plusem bo nie przytłacza i daje radość  pijącemu. Frankovka  świetnie się w Czechch udaję . Chociaż wino nie jest przesadnie taniczne to zachowuję swą wytrawność. Warto spróbować.

Zachęcamy do poszukiwania bo zazwyczaj  w najmniej przewidywalnym miejscu można znaleźć coś nowego wartego uwagi. Z niecierpliwością oczekujemy innych czeskich butelek bo przedsmak jaki dostliśmy  tylko nas rozochocił a ten producent nie przestaje zaskakiwać – na filmie reklamowym pokazuje wino musujące wytwarzane naturalna metodą! Jesteśmy BAAARDZO daleko za Czechami….

oceny: 7/10 za oba wina

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AXReQV9NrBg[/youtube]

  • Smart guide with regards to Czeskie je dobre! | brbr That is certainly why My hubby and i keep coming back and looking http://przywinie.pl/2011/01/22/czeskie-je-dobre/ day after day.

  • Finally!! After months of searching, I’m glad to announce that I have made over $1000 online! And you know what, it feels great! This is my story: I started reading about IM in December 2011 and it all started with these cheap pay to click websites that give you pennies for clicking ads. I quickly got bored and felt like I was wasting my time so I moved on. I finally made my site like this one..but I felt like something was lacking in it because my partner who is also in online marketing was making 5X what I was. Then I realized what the problem was – I wasn’t set up for mobile users! It hit me, in fact check this site out: http://www.Earn7800PerMonth.com It goes step by step and tells you what you need to go from $5/day like I was to a steady $50-$100 a day with your blog. It does all the heavy lifting for you too. Just check it out and tell me what you think.

  • I figured I would share some information with everyone to contribute to the blog, hoping that more folks will share some of their methods. I’ve made exactly $11,978 in the last four months just by using http://Earn-1100-Weekly.info It’s a little gem of a software that pretty much allows me to live off my site. Have you tried it yet?