wino, wino czerwone, wino wzmacniane

Czasem słońce, czasem deszcz

Tytuł bollywoodzki bo i zestaw iście bollywoodzki. Spece od marketingu w biedronce wkręcili mnie w zestaw dwóch butelek chociaż chciałem kupić tylko jedną. Na dodatek ta którą chciałem okazała się rozczarowaniem o druga jest całkiem całkiem. Ale po kolei…

Wino: białe wzmacniane słodkie

Nazwa: Favaito

Kraj: Portugalia

Klasa Doc Douro

Szczep: Moscatel Galego

Klasa : DOC Douro

Cena : 29,99 ( zestaw)

Producent: Adega Cooperativa de Favaios

Kolor: Whisky, miodowy, koniak

Zapach: Alkohol przemieszany z orzechami

Smak: To wino chciałem już wcześniej kupić przy okazji wpisu o winach wzmacnianych na zimę bo wydawało mi się odpowiednie do porto i sherry aby je zestawić. Dodatkowo pamiętam że kiedyś już było w Biedronce za jakieś 20 zł więc myślałem że promocja zestawu jest ok ale jednak rozczarowuję. Smak specyficzny , słodki, mocne wino, gęste jak miód owoce przebijają się dopiero w drugim planie. Łatwiej jest napisać jakie to wino nie jest niż jakie jest bo naprawdę do opisywanych  porto i sherry nie ma porównania Jakieś takie męczące, nie daję żadnej radości. Przyznam że spodziewałem się czegoś innego , ciekawego,  intrygującego i prawdopodobnie przez to strzeliłem sobie sam w stopę:)

Ocena 5/10

Za to druga butelka to już inna bajka:

Wino: czerwone wytrawne

Kraj: Portugalia

Nazwa: Foraz Da Vila 2008

Szczep: Touriga Franca, tinta roriz, tinta barocca,

Klasa: Doc Douro

Producent: Adega cooperativa de favaios

Kolor: Klarowny rubinowo wiśniowy

Zapach: świeży, rześki aż dziwne jak na wino czerwone , wysoki wyczuwalny alkohol, słabe owoce

Smak: Delikatnie cierpkie, proste w smaku , przyjemnie taniczne , codzienne. Myślałem że będzie to jakiś cienkusz ale okazuje się że fajne winko w nowoczesnym stylu, radosne do szybkiego wypicia dające przyjemność .  Żałuję że nie jest dostępne indywidualnie bez uciążliwego dodatku:)

Jak to w życiu czasem słońce czasem deszcz:)

ocena 6/10