wino, wino białe

Eiswein z Lidla

Wino: Białe słodkie 

Nazwa: Rheinhessen Eiswein 2009

Kraj: Niemcy

Producent: Peter Martes

Cena: 29,99 ( Lidl)

Zapach: woda z cukrem

Kolor: Słomkowy

Smak: Powiem szczerze, że czekałem na to wino w Lidlu  bo w zeszłym roku je przegapiłem. Cóż, oczekiwania umilałem sobie innymi winami ale to zawsze miałem gdzieś z tyłu głowy. Wreszcie się pojawiło , moje długo wyczekiwane winko. I co ? Rok oczekiwań, warto było? NIE!!! Czuję się oszukany! Jakbym dostał z liścia. Żeby tak zepsuć mi obraz legendarnego wino lodowego ? Niepojęte.  Wino zupełnie bez zapachu, mdłe w smaku nie ma nic wspólnego  z dobrym winem słodkim! W smaku przypomina raczej mieszanka wody , cukru i konserwantów. W szale zakupów nie spojrzałem na producenta bo być może bym się wstrzymał znając jego wcześniejsze marketowe dokonania (tutaj) a tak przynajmniej mam nauczkę:) D_N_O_!

Ocena: 2/10

P.s.

A poszukując smaku słodkiego wina w biedronce znalazłem w promocji za 7,99! Albana di Romagna  o cudownym smaku i aromacie  jabłek i gruszek. Trzy razy tańsze i dziesięć razy lepsze!!!

 • Pingback: » Blog Archive » Na zakończenie lata()

 • Mzs

  Kolego zostałeś oszukany, już po samym kształcie butelki widać, że to najprawdopodobniej polska lub przeznaczona na rynek polski podróbka. Jedynie etykieta jest wiarygodna. Tak czy inaczej polecam Je sprowadzić w okresie przedświątecznym bezporednio z Niemiec.
  Oryginalne – doskonałe.
  Razem z Recioto della Valpolicella Clasisco moje ulubione słodkie wino deserowe.

 • Mzs

  Ale tak na marginesie Eiswein za 29,99zł?

  • admin

   Skoro może byc Barolo za 29 zl to i Eiswein:) pytanie tylko czy warto , jak pokazuje praktyka : zupełnie nie warto ani jednego ani drugiego:)

 • Thanks for taking the time to share your info

  Kerry propper

 • Dude that is one of the coolest things ive read in a long time.

 • 7HhtF6 qpwhmxwdckcq, [url=http://bzfrvmvfrqit.com/]bzfrvmvfrqit[/url], [link=http://awqbquprozvu.com/]awqbquprozvu[/link], http://ddqehrztghcb.com/