wino, wino czerwone

Châteauneuf du Pape Tesco Finest za 35 zł! Warto? Zdecydowanie!!!

Nie mogłem się nadziwić jak zobaczyłem cenę. Pamiętam to wino sprzed roku kiedy kosztowało 59 zł, później w erze Châteauneuf  w Biedronce cena spadła do okolicy 43 złotych co przeszło zupełnie niezauważone a teraz to już szczyt 35 złotych!  Jak na moje Tesco i tak za dużo sądząc po ilości butelek na półce.  Strata dla tych którzy mieli wątpliwości co do kupna.  Tesco mnie zadziwia, stoisko z winem rozrosło się prawie dwukrotnie, pojawiają się ciekawe propozycje i ciekawe oferty oprócz tytułowego Châteauneuf jest jeszcze kilka ciekawych butelek na promocji m in.  Pouilly-Fumé które przy najbliższej okazji kupię o ile jeszcze będzie.

Samo Châteauneuf du Pape 2008 to nie jest to samo co słynne Barolo z Lidla czy Biedronki. Zupełnie inna jakość. Rozlewane przez Caves Saint Pierre należącej do rodziny Skalli, jest winem absolutnie klasycznym.  Barwa niezbyt intensywna, delikatnie wiśniowa.  Zapach początkowo mocno owocowy, porzeczkowo – wiśniowy  ewoluuje w stronę rodzynkowo-orzechową kojarzącą się z porto. Być może jest to wynik wysokiego 14,5% alkoholu.  W ostatniej fazie wyczuwalna wanilia i korzenie.  W smaku jest łagodne, sprawia wrażenie wina lekkiego. Bardzo ładnie się rozwinęło w kieliszku.  Pomimo wysokiego alkoholu smak na tym nie traci. Jednym słowem dobre wino. A w tej cenie to chyba jedyna okazja aby spróbować zmierzyć się z legendą. ( oczywiście pamiętając o skali:) )

P.s. pewnie po świętach biedronka też obniży cenę na swoje Châteauneuf  i wtedy zobaczymy czy można jeszcze taniej…

  • need

    Nosz k…a a u mnie było i jest nadal po 69 (Łódź) W każdym sklepie inna cena? W ogóle, a byłem dzisiaj, w zasadzie 0 promocji cenowych ale za to pojawiło się sporo butelek selected by tesco, m.in. Burgund za 30 zł, Beaujolais Villages 20 zł, najprostsze CdR 8 zł (tego bałem się wziąć), CdR Villages 20 zł i sporo innych. pozdrawiam Nikodem

    • admin

      A to ciekawe że cena taka wysoka, nie zbadane są czynniki jakimi kierują się macherzy z Tesco przy ustalaniu ceny:) , Jedno jest pewne, Tesco nie chce zostać w tyle i pokazuję ciekawą ofertę, zobaczymy jak będzie z jakością.

  • wassup przywinie.pl admin found your website via yahoo but it was hard to find and I see you could have more visitors because there are not so many comments yet. I have discovered website which offer to dramatically increase traffic to your site http://xrumerservice.org they claim they managed to get close to 1000 visitors/day using their services you could also get lot more targeted traffic from search engines as you have now. I used their services and got significantly more visitors to my website. Hope this helps 🙂 They offer most cost effective backlinks Take care. Jason

  • Rewelacja! poprostu genialne.