wino, wino czerwone

Wino z kulinarną instrukcją obsługi

Nie tak dawno Wojciech Bońkowski  zwrócił uwagę( tutaj) na serię win The Tapas Wine Collection dostępną u Piotra i Pawła za niespełna 24zł.  Przyznam, że kiedy zobaczyłem etykietę oniemiałem bo bardzo sobie cenię dystans do świata a w tym przypadku producentowi dystansu nie brakowało co wydaje mi się jest dość niespotykane w winnym świecie.

 Zachęcony artykułem, zaopatrzyłem się w czerwone wino z tej serii. 100% Tempranillo  2009r z regionu Valencia.  Sklep importuje to wino sam i ta seria to może być strzał w dziesiątkę na nadchodzące lato.  Cena przystępna, może swobodnie konkurować z hiszpańską ofertą biedronki czy lidla a wina dobre.  Choć pewnie Piotr i Paweł nie chciałby być konkurentem dyskontów to niestety dla niego w segmencie win jest 🙂

Tempranillo przywołało mi na myśl najlepsze hiszpańskie marketowe butelki , klasyczne w smaku,  owoc eksploduje w ustach, przyjemne , świetne. Po lekkim schodzeniu z powodzeniem może być alternatywą dla win białych na lato. Zupełnie bezpretensjonalne. A gdyby ktoś chciał wieczorkiem do kolacji to bardzo proszę: długo dojrzewająca szynka, bagietka polana oliwą i butelka wina czy czegoś więcej potrzeba?