wino, wino czerwone

Nowy wspaniały świat :)

Dzięki uprzejmości sklepu  winaimport.pl otrzymałem do degustacji zestaw win  dostępnych w ofercie importera. Wybrałem dwa, które wydały mi się najciekawsze. Pierwsze to argentyński Malbec  Andean   2010 z Mendozy.  Jak pewnie zauważyliście rzadko kiedy opisuję tutaj wina z Nowego Świata i nie mam na to żadnego logicznego  wytłumaczenia. Może po prostu wolę Europę i ją wybieram. Tym razem dostałem wino,  które bardzo mi się spodobało.  W zapachu mocno owocowe w zasadzie zapach dżemu z dodatkiem korzennym i o dziwo kopru?!.  W smaku dobrze zbudowane, delikatnie gorzkawe, ale z przyjemną słodką końcówką smakiem dojrzałych a nawet suszonych owoców. Bardzo dobrze zrobione wino  i w cenie 30 zł za butelkę znajdzie na pewno wielu amatorów.  

Drugim winem jest portugalska Montaria  2010 z Alentejo. Po delikatnym schłodzeniu  dostajemy wino przyjemne zrobione i w nowoczesnym stylu.  Dobre , cieliste, przyjemnie taniczne i zbalansowane. W zapachu wyraźnie wyczuwalny tytoń i owoce. Idealne jako dodatek do jedzenia.  Wydaje mi się, że jest dostępne w szerszej sprzedaży nie tylko via internet.  Kojarzę, że w którymś ze sklepów je widziałem, więc miejcie oczy szeroko otwarte, bo naprawdę warto tę butelkę spróbować.

Generalnie paczkę, którą otrzymałem uważam za przyjemne  urozmaicenie, ponieważ szczerze powiedziawszy  rzadko mi się zdarza zamawiać wino przez sieć, a jak się okazuje, poza wielkimi konglomeratami w stylu 6win czy winezja są inne ciekawsze inicjatywy, więc warto szukać.