wino, wino czerwone

Prunus – zaskoczenie

I oto jest Prunus. Godny konkurent legendarnego biedronkowego Camparron.  Spokojnie mogą walczyć o miano najlepszego marketowego wina. Prunus to propozycja z Tesco za 20 zł. Portugalczyk z DAO rocznik 2009. Jakaż odmiana po jałowej ofercie świątecznej w dyskontach.  Tutaj dostajemy wino kompletne. Cudownie porzeczkowo, wiśniowo, waniliowe. Pięknie naturalne, pełne i delikatnie kwaskowe, gładziutkie. Szokujące radosne i maksymalnie owocowe. Nie mogę wyjść z podziwu, być może to tylko wynik udanego rocznika ale mam nadzieję, że nie, że wzorem Camparron będzie on stale dostępny  i zachowa swoją  jakość.

 

W ogóle DAO ma w Tesco ciekawą reprezentacje bo drugie wino z tego regionu Flor de Nelas 2010 za 16 zł to też mocny kandydat. Nie tak mocny jak Prunus ale również warty polecenia . Dwa wina, które udowadniają, że Portugalia ma się w Polsce świetnie.

 

 

  • Ten Prunus jest już w ofercie Tesco od dobrych kilku miesięcy. Pamiętam, że w wakacje piłem go podczas jakiegoś grilla i był całkiem całkiem. Nie wiem tylko, który to był rocznik.

    Pozdrowienia

    • admin

      tak myślę bo zerkał na mnie nie nieśmiało od kilku tygodni:)