wino, wino białe, Wino musujące

Cava Pata Negra – wino jak szynka?

Skoro wino nazywa się jak wyśmienita szynka to albo jest równie dobre, albo pod przykrywką chwytliwej marketingowo nazwy dostajemy  produkt, który chce wykorzystać blask wędliniarskiego absolutu. W przypadku biedronkowej Cavy ( 14,99 PLN) mamy do czynienia z drugim przypadkiem. Wino jest… – i w zasadzie to wystarczy „jest”. Zupełnie mi nie smakuje, gorzkie, cierpkie, wytrawne do przesady, zero owocu, słaba mineralność.       A już samym szczytem bezczelności jest proponowanie Cavy w butelce wyglądającej jak tani sikacz bez jakiegokolwiek dizajnerskiego pomysłu. Sprzedaż wina w butelce stylizowanej na dziecięce Pikolo to  za dużo nawet dla mnie.

 • Piłem wczoraj to wino i uważam, że jest OK. Trudno spodziewać się szampana w tej cenie, ale ta Cava wydaje mi się całkiem przyzwoita. Owoc moim zdaniem jest – bardzo intensywne jabłko. Do tego trochę pochodzących od drożdży aromatów skórki od chleba. Pozdrawiam!

  • admin

   A mi zupełnie się nie spodobała, kwestia gustu:) Być może wynikało to z okoliczności ale to nie może być usprawiedliwienie bo albo smakuje albo nie tym bardziej, że piłem ją razem z żoną i mieliśmy podobne odczucie.

  • admin

   A jak wg Pana wygląd butelki?:)

 • Grzywy

  Panie admin, opis że to wino jest cierpkie, gorzkie, zbyt wytrawne świadczy o tym, że nie pije pan zbyt wiele win. Ewentualnie raczy się pan, jak większość Polaków, jakimiś półsłodkimi. Ta Cava jest całkiem OK. Oczywiście nie jest to jakieś wybitne wino, ale dla tych co piją głównie wytrawne, będzie naprawdę świeżą i orzeźwiającą propozycją. Ja osobiście polecam.

  • admin

   Panie Piotrze, kwestia czy pije wiele wina czy nie wiele jest kwestią dyskusyjną bo dla jednego będzie to dużo dla innego mało zapewniam że bliżej mi do średniej francuskiej niż polskiej. Zachęcam do przeczytania więcej wpisów z tego bloga a zrozumie pan również że nie jestem zwoleninikem „jakichś półsłodkich”jak to pan nazwał a nawet jeśli bym był to nie miało by to najmniejszego znaczenia. W mojej ocenie ta akurat Cava jest słaba co nie znaczy że panu nie może smakować ma pan własne zdanie i bardzo dobrze

 • Bugatti

  Stosunek jakości do ceny : OK
  Nie istnieją słodkie albo pólsłodkie szampany (te z Szampanii), więc ocena, że gorzkie i cierpkie jest nie na miejscu.
  Cavę też kupuję wyłącznie brut lub super brut, chociaż istnieją odmiany seco lub demi seco lub semi seco, to dopuszczalne, podobnie z włoskimi odpowiednikami pro seco.
  Proszę porównać z Freixenet brut. Też jest gorzkie, cierpkie…

 • Pingback: Portugalskie bąble |()