wino, wino białe, wino czerwone

Z Portugalii do Żabki

To miał być kolejny wpis o francuskiej ofercie biedronki ale nie będzie skoro wszyscy napisali już wszystko.  Marketing w Jeronimo Martins działa bardzo dobrze bo większość blogosfery o tym mówi.  Jakiś czas temu mocno marketingowo promowała się Żabka.  Ogłosiła, że wprowadza nowe wina do oferty rozesłała butelki do blogerów i w zasadzie na tym się skończyło. Przypomniałem sobie o Żabce po tym jak Wojciech Bońkowski zapowiedział wprowadzenie serii win Jack Rabbit któremu towarzyszyły króliczki playboya ( marketingowcy wiedzą że nic tak nie przyciąga uwagi jak goła baba).

 Udałem się do najbliższego sklepu i pierwsze wrażenie nie było najlepsze. Jakieś resztki z poprzedniej oferty i nieśmiertelnie polskie winiarskie evergreeny.  Drugie wrażenie już trochę lepsze. Zdecydowałem się na dwa wina portugalskie, Alpedrinha   DOC Beira Interior i drugie trochę z braku wyboru Cruzeiro Vinho Verde oba po 15 PLN.  Muszę przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony, co prawda Vinho Verde w Polsce raczej trzyma stały dobry poziom ale to Cruzeiro okazało się wyjątkowo  dobre.  Przyjemne, świeżutkie, trawiasto cytrusowe.  W porównaniu do tego z Biedronki albo Auchan (to z krabem na etykiecie)to zupełnie inne, dużo lepsze wino. 

CRUZEIRO

Prawdziwe zaskoczenie to Alpedrinha. Potężne wino.  W zapachu  korzenne, ziemiste, wiśniowe.       W smaku dobrze zbudowane   wyraziste z przyjemną  ostrą taniną. Dobrze skoncentrowane z posmakiem suszonych owoców choć niektórym może przeszkadzać wyraźny alkohol. Lubię takie charakterne wina a w Portugali jest ich sporo. Bardzo dobra propozycja z Żabki.

ALPEDRINHA

  • T

    …a w FreshMarket jest Verde Muralhas!