wino, wino białe

Kocham Wino tym razem w Lublinie

Kolejna odsłona festiwalu Kocham Wino Fest tym razem odbędzie się w Lublinie. Warto zarezerwować sobie czas 11 Maja. Poniżej szczegółowa informacja od organizatorów:

Już niedługo, 11 maja br., w Centrum Kultury Lublin przy ul. Peowiaków 12, odbędzie się największy i najważniejszy festiwal wina w kraju – Kocham Wino.  Organizator, Centrum Wina, zaprasza zarówno koneserów wina, jak i wszystkich, którzy chcą spróbować najlepszych produktów winiarskich i znaleźć coś dla siebie.

Idea festiwalu Kocham Wino – Winiarska Impreza Roku – Lublin 2014, powstała z inicjatywy miłośników wybornego wina i dobrej kuchni, którzy pragną dzielić się swoją pasją z szerszym audytorium. Wydarzenie to jest skierowane do osób, którym bliska jest kultura picia wina i które są ciekawe nowych smaków. Na miejsce wydarzenia organizatorzy wybrali Lublin – miasto o bogatym dziedzictwie historycznym i niezwykłym klimacie przenikania się wielu kultur. Centrum Kultury w Lublinie to jedna z największych samorządowych instytucji kulturalno-edukacyjnych miasta, mieszcząca się w późnobarokowym kompleksie poklasztornym w samym centrum. Dodatkowo bierze czynny udział w animacji życia kulturalnego, organizując koncerty, spektakle teatralne, spotkania tematyczne oraz wykłady.

Celem organizatorów jest zademonstrowanie różnorodności rynku winiarskiego i popularyzacja kultury picia wina w społeczeństwie. „Chcemy zachęcić do przybycia jak największą liczbę osób, pokazać, że nie trzeba być koneserem, aby pić wino. Zapraszamy absolutnie wszystkich wielbicieli dobrego jedzenia i picia z przyjaciółmi i rodzinami. Na pewno będziemy się świetnie bawić” – deklaruje Robert Walewski z Centrum Wina.

Na imprezie, w scenografii nawiązującej do klimatycznych winiarni, będzie można wybierać spośród ponad 100 rodzajów win jakościowych z całego świata. Będą to prawdziwe perełki,  w niezwykle atrakcyjnych cenach. Organizatorzy przekonują, że w tak bogatym wyborze i przekroju cenowym – od 20 zł do kilkuset złotych – każdy znajdzie coś dla siebie. Wino często towarzyszy dobrej kuchni, dlatego oprócz winiarzy swoje produkty prezentować będą również producenci regionalnej i zdrowej żywności. Wydarzenie będzie zatem okazją nie tylko do poznania wyjątkowych win, degustacji i zakupów, ale przede wszystkim do przyjemnego spędzenia czasu.

Festiwal odbędzie się w niedzielę 11 maja, w godz. 14.00 – 20.00. Przez cały dzień będzie można brać udział w oryginalnych zabawach, m.in. degustacji wina w ciemno, otwieraniu i rozlewaniu wina na czas. Ciekawym konkursom będą towarzyszyły liczne nagrody.

Bilety wstępu, w cenie 10 zł od osoby (+ 10 zł kaucji za kieliszek), dostępne będą przy wejściu (bilet to jednocześnie voucher na 10 kieliszków wina). uczestnicy programu Kocham Wino, do którego będzie można również zapisać się na miejscu – wstęp bezpłatny! Osoby do 18 r.ż. wstęp również bezpłatny ale bez możliwości degustacji i zakupu alkoholu.

KV Festiwal Kocham Wino