wino, wino białe

Italia wg. Biedronki

Od minionego Piątku w Biedronce jest  nowa oferta win włoskich. Do tej pory spróbowałem z niej  sześciu win. Polecić mogę przede wszystkim:

Sensi Vernaccia di San Gimignano DOCG 17.99PLN, przyjemne aromaty jabłkowe, gruszkowe i kwiatowe. W smaku pełne z końcówką delikatnie cierpką ale całość bardzo przyjemna. Fajne dobre wino

IMG_0027

Griftone Sangiovese IGT Puglia 16,99  półwytrawna czerwień z regionu Apuli. Aromaty jeżyn i ciemne owoce raczej powidło i dżem niż charakterystycznej dla tego szczepu wiśnie. Wino proste i przyjemne w odbiorze. Przyjemny długi smak, bardzo udane, cieliste i treściwe. Południowe słońce w smaku.

IMG_0042

Leggermente Appassito Rosso Veneto IGT 2013 – skoncentrowane wyraźne aromaty czereśni jagód i czekolady przyjemny aksamitny smak, udane wino i śmiało można polecać jeśli nie razi cena 30 pln.

IMG_0055

Można:

La Crosare Bardolino Chiaretto DOC 16.99 PLN przyjemne malinowe aromaty w smaku jakby trochę rozwodnione. Nada się na upalny lipiec ale raczej bez większych emocji.

IMG_0058

La Piuma Pecorino IGT Terre di Chieti 12.99 PLN zielone aromaty plus melon dają przyjemny zapach. W smaku słaba kwasowość ale wpisuje się standard popularnych włoskich  win białych. Całość nie zachwyca choć wino pijalne.

IMG_0057

Nie marnuj kasy:

Chardonnay Trentino G.Leardi DOC.Zapach melona, tropikalne owoce i „chemiczność”. Smak specyficzny dość pospolity. Cena 15 złotych to za dużo jak na to wino albo dołóż 3 zł i kup SENSi albo zaoszczędź dwójkę i weź „Pióro”

IMG_0034

Wszystkie testowane wina otrzymałem od Biedronki.