wino, wino białe

Nowa Zelandia z Tesco

Winne Wtorki zawitały do Nowej Zelandii a tematem jest tamtejsze Sauvignon Blanc.  Kultowe białe wino, biały kruk wśród marketowych półek i trudny zakup jeśli nie chcecie wydawać więcej niż  50 zł a tradycyjnie przyzwoite butelki zaczynają się od ok. 70zł. Dlatego każda tańsza pozycja, która się u nas pojawia od razu staje się przedmiotem internetowych ocen i debat. W ostatnim czasie całkiem udane pozycje wprowadziła Biedronka oraz Żabka i od razu podniosły się głosy, że można tanio i dobrze.

Szukając wina do dzisiejszego tematu całkiem przypadkiem znalazłem je w Tesco. To Marlborough Sauvignon Blanc 2013 Tesco Finest w cenie 40 zł ( cena podobna do tej w UK). Producentem jest Yealands Estate Winery a wino stworzyła Tamra Washington o czym dumnie Tesco informuję na etykiecie.

Zapach wina jest rewelacyjny, mocny, intensywny. Aromaty cytrusów, melona, mango troszeczkę zielonych nut. Wszystko świeże i aromatyczne. W smaku przyjemne i chociaż kwasowość nie jest mocno uwydatniona to całość daje dobry efekt orzeźwienia. Wyjątkowo dobre wino. Jeśli uda Wam się je znaleźć do kupujcie bez zastanowienia.

SB marlborough

A dobrego SB poszukują również:

Winniczek